Podzim v Koreji – Pavel Sekerka, Iveta Bulánková, Tomáš Jelínek
Zajímá vás krajina a flóra Jižní Koreje? ????????
Navštivte oblíbený botanický přednáškový cyklus, tentokrát v duchu Asie. Zúčastnit se můžete v botanické zahradě, nebo online z pohodlí domova.
Co se dozvíte?
???? Botanická zahrada ve spolupráci s firmou Hyundai a Chollipo arboretem připravila na podzim 2022 sběrovou expedici do Jižní Koreje. Cílem expedice bylo získat rostlinný materiál pro nově připravovanou expozici korejské květeny.
???? Na přednášce se seznámíte s podzimním aspektem korejských lesů, navštívíte významné národní parky i památky a podíváte se i do Chollipo arboreta. Na podzim je již málo květů, zato se krásně vybarvují opadavé stromy – javory, duby či exotické lindery.
???? VSTUPENKU koupíte za 150 Kč na bit.ly/prednaskovycyklus_Botanicka ????
O přednášejících ???? ???? ????
RNDr. Pavel Sekerka je absolventem PřF UK v Praze se specializací na fyziologii rostlin. V botanické zahradě pracuje od roku 1991. Býval kurátorem dřevin, pivoněk a stínomilných trvalek. Od roku 2010 vede Průhonickou botanickou zahradu. V Botanické zahradě Praha zajišťuje mezinárodní výměnu semen a řídí databázi pěstovaných rostlin – florius.cz. Je prezidentem Unie botanických zahrad ČR.
Připravil řadu fotografických výstav z expedičních cest a rostlin, pravidelně prezentuje rostlinné sbírky veřejnosti, publikuje v odborných i populárních zahradnických časopisech.
Ing. Iveta Bulánková je absolventkou Agronomické fakulty ČŽU v Praze oboru Zahradnictví. V botanické zahradě pracuje od roku 2003 jako kurátorka sbírek denivek, kosatců, dále pak teplomilných hlíznatých rostlin, pivoněk a hajních rostlin, nyní se také věnuje rostlinám asijských lesů, zejména Číny, Koreje a Japonska. Pravidelně prezentuje svěřené sbírky veřejnosti, publikuje v odborných i populárních zahradnických časopisech. Je autorkou knih Léčivé rostliny na naší zahradě (Grada, 2005), Záhonové trvalky (Botanická zahrada hl. m. Prahy, 2018) a Stínomilné trvalky (Botanická zahrada hl. m. Prahy, 2022).
Ing. Tomáš Jelínek PhD. absolvent ČZU, v roce 2015 ukončil magisterský obor Produkční zahradnictví. V roce 2020 dokončil doktorské studium v oboru speciální produkce rostlinná. V roce 2020 nastoupil do Botanické zahrady hlavního města Prahy, kde se stará o svěřené sbírky rostlin a projekt Kořeny osobností.
Přednáškový cyklus podpořil náš partner Hyundai.
Upozornění
Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora.
Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.